Bereket Sigorta'dan sürdürülebilir çevreye destek – Sigorta Medya

Bereket Sigorta, geliştirdiği ‘Yeşil Poliçe’ ürünü ile bireylerin ve işletmelerin risklerini teminat altına alarak sürdürülebilir çevreye katkı sağlıyor.
İklim değişikliğinin neden olduğu felaketlere karşı sigortalanmanın önemine dikkati çeken Bereket Sigorta Genel Müdürü Mahmut Güngör, Paris İklim Anlaşması’nın kabul edilmesinin Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadelesi açısından çok önemli olduğunu söyledi. Güngör, bu anlaşma ile birlikte düşük emisyonlu ve iklim dirençli kalkınma yolunda finans akışının istikrarlı hale gelmesinin önemli bir konu olduğunu belirterek “Biz de Bereket Sigorta olarak iklim değişikliği ile mücadeleyi gündemimize aldık. Avrupa Yeşil Mutabakatı ile öngörülen kapsamlı değişikliklere uyum sağlanması amacıyla oluşturulan eylem planında detaylı bir şekilde yer verilen yeşil ve döngüsel ekonomiyle yeşil finansman hedeflerine katkı sunabilmek amacıyla ‘Yeşil Poliçe’ çalışmalarına başladık. İklim değişikliği ile mücadelede yenilenebilir enerji yatırımlarını çok önemsiyoruz. Bu yatırımlar, iklim değişikliğine bağlı finansal dayanıklılığı artıracak ve oluşabilecek riskleri teminat altına alacak Yeşil Poliçe’yi sigorta sektörüne kazandıracağız. Hidroelektrikten, güneşe, rüzgârdan, jeotermal enerji santrallerine, elektrikli araçlardan, hybrid araçlara kadar geniş bir yelpazede teminat sunarken uygun ödeme koşullarıyla bu yatırımlara destek vereceğiz.” diye konuştu.
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
e-Mail Adresimiz: info@sigortamedia.com
© 2015 – 2020 Sigortamedya Yayın Grubu | Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.

source