Bir iş kesintisinin ortalama maliyeti saatte 80 bin dolardan fazla! – Sigorta Medya

Dijital dönüşümün hakim olduğu günümüz dünyasında rekabet ortamının dışında kalmak istemeyen kurumlar, dijital girişimlerine öncelik vererek iş sürekliliğini sağlamak için adımlar atıyor. Veri ihlalleri ve felaket senaryoları ile karşı karşıya kalan kurumlar, BT süreçlerinde kesinti yaşıyor ve iş operasyonlarını sürdürmekte zorlanıyor. Öyle ki Veeam’in 2021 Veri Koruma Raporu’na göre de bir kesintinin saatte ortalama 84.650 dolar maliyete yol açması, bir felaket durumunda verilerin korunmasının önemini ortaya koyuyor. Teletek Bulut Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Taner Tekeci, kurumların öngörülemeyen senaryolarla bulut teknolojilerini kullanarak daha rahat başa çıkabileceğini ve kendilerini buna daha iyi hazırlayabileceğini aktardı.
Bir kesinti sonrası kurumların alacağı aksiyonların rekabet ortamındaki durumunu belirleyeceğini aktaran Teletek Bulut Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Taner Tekeci, bulut teknolojilerinin iş sürekliliğini korumaya yardımcı olduğunu aktararak 4 faydasına dikkat çekti. Tekeci, şöyle devam etti: “Bulut teknolojilerinin dört faydasını şöyle sıralayabiliriz. Bulut teknolojileri esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlar. Felaket senaryolarına karşı hazırlıklıdır. Daha az maliyetlidir. Sorunsuz yedekleme olanağı sağlar.”
İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
e-Mail Adresimiz: info@sigortamedia.com
© 2015 – 2020 Sigortamedya Yayın Grubu | Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.

source