HABER: " ÜRETİCİNİN GÜVENCESİ, TARIM SİGORTASI " – Şebinkarahisar

ÜRETİCİLERE SİGORTA UYARISI!
Arslan, Şebinkarahisar’ın temel tarım ürünlerinden olan dut ve cevizin yanı sıra kiraz için tarım sigortası yaptırmak isteyen üreticiler için sayılı günler kaldığının altını çizdi.

2021 yılında TARSİM sigortalarının yaptırılması konusunca üreticilere hatırlatmada bulunan Arslan, başvuru tarihlerinin yer yer değiştiğini vurguladı.
Üreticilerin don ve dolu gibi doğal afetlerden az etkilenmesi için mutlaka sigoırta yaptırmaları gerektiğini hatırlatan Arslan, “Sigorta yaptırmayanların zararı karşılanmıyor. Her sene olduğu gibi bu sene de doğal afetler meydana gelebilir. Çiftçilerimizin etkilenmemeleri için poliçe tanzimlerinin açıklanan tarihlerden önce yaptırmaları gerekiyor.İşinizi son güne bırakmayın.” dedi.
CEVİZ SON BAŞVURU TARİHLERİ
Tarım Sigortaları Havuzu’nun ilçemiz için açıkladığı tarihlere göre Tokluağıl, Esentepe ve Duman Köyü ile Duman Köyünün Lapa Mahallesi 15 Mart’ta, Asarcık Köyü ile Dereköy Köyünün Subak, Evcili Köyünün Yenice, Ovacık Köyünün Etir, Saplıca Köyünün Licese ve Sayderesi Mahalleleri 29 Mart’ta, diğer köylerde ise 22 Mart’ta son başvuru kabul edilecek.
DUT SON BAŞVURU TARİHLERİ
Dut için de son başvuru tarihleri tüm köylerde 7 Nisan olarak açıklandı.
KİRAZ SON BAŞVURU TARİHLERİ
Tokluağıl, Esentepe, Duman Köyleri ile Duman Köyü Lapa Mahallesinin 28 Şubat tarihinde başvuru tarihi sonlanırken, Asarcık Köyü ile Dereköy Köyünün Subak, Evcili Köyünün Yenice, Ovacık Köyünün Etir, Saplıca Köyünün Licese ve Sayderesi Mahalleleri 14 Mart’ta, diğer köylerde ise 7 Mart’ya son başvuru kabul edilecek.
ÇKS KAYDINI GÜNCELLEYİN
Öte yandan sigorta yaptırabilmek için Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıt olunması ya da kaydın güncellenmesi gerekiyor.
yenisebinkarahisar
 

  Kuruluş: 26.09.2008  Şebinmedya : Başkent – ANKARA

Hukuk Danışmanı Av.Zihni Aslan – Ankara / Strazburg Caddesi no: 5/11 Sıhhıye/ Kızılay – Ankara Tel: 0312 2316264

Kurucusu / Sahibi = R – G.Gürbüz 
 Şebin Medya & Şebinkarahisar 

source