Yeni kurulacak şirketlerin sermaye tutarları açıklandı – Sigorta Medya

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nın yayınladığı Genelge’ye (2021/24) göre sigorta ve reasürans şirketleri için ödenmiş sermaye, 36 milyon 576 bin TL’den az olmayacak.
29 Kasım’da yayımlanan Sigorta Branşları İçin Öngörülen Minimum Sermaye Tutarlarına İlişkin Genelge (2021/24) ile kuruluş işlemlerini tamamlayarak ruhsat talebinde bulunan sigorta şirketleri, sigorta kooperatifleri (kapalı mütüeller hariç) ile reasürans şirketlerinin, ödenmiş sermayelerinin Genelge’nin yayımı tarihinden itibaren 36 milyon 576 bin TL’den az olmaması gerektiği bildirildi. 
Genelgeye göre toplam sermaye gereksinimi ‘Hayat Dışı’ grubunda 175 milyon 562 bin TL ve ‘Hayat’ grubunda da 215 milyon 67 bin TL olarak belirlendi. Reasürans grubunda ise toplam sermaye gereksinimi 124 milyon 358 bin TL oldu.
SEDDK Başkanı Türker Gürsoy imzalı genelge Genelge şöyle:

İnternet portalımızda yer alan tüm haber metini, resim ve benzeri içeriğin hakları Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.’ye aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda, kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
e-Mail Adresimiz: info@sigortamedia.com
© 2015 – 2020 Sigortamedya Yayın Grubu | Sigortamedya Yayıncılık A.Ş.

source